Poznaj 7 najważniejszych cech dobrej firmy sprzątającej

Do tego, że warto zachowywać czystość i porządek w obiekcie związanym z biznesem, nie trzeba nikogo zbyt długo przekonywać. W takich miejscach liczy się nie tylko estetyka, ale też komfort, bezpieczeństwo i higiena. Jednocześnie obowiązki związane ze sprzątaniem wymagają dużych nakładów czasu i pracy, dlatego często przekazywane są zewnętrznym podmiotom. Powszechną praktyką jest zatrudnianie wyspecjalizowanych firm. Jak wybrać tę najlepszą? Jakie cechy powinna mieć firma sprzątająca, by jej klienci zyskali pewność, że świadczy usługi na najwyższym poziomie?

Profesjonalizm

Profesjonalizm ceniony jest w każdej branży. To bez wątpienia atrybut wyspecjalizowanych firm sprzątających. Odznaczają się nim fachowcy realizujący zlecania w sposób kompleksowy, korzystając z urządzeń czyszczących przystosowanych do pracy na terenie obiektów o konkretnej specyfice, na przykład zakładów przemysłowych albo szpitali. Firmy sprzątające, którym warto zaufać, stosują skuteczne środki czystości, dopasowane do rodzaju zabrudzeń i typu czyszczonej powierzchni. Używają wyłącznie sprawdzonych, atestowanych preparatów, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich osób, które będą przebywać w porządkowanych pomieszczeniach.

Profesjonalna firma sprzątająca dysponuje też liczną, przeszkoloną kadrą, która posiada wiedzę niezbędną do tego, by doprowadzić dane pomieszczenie do należytego porządku. Jej personel orientuje się w nowinkach rynkowych, uczestniczy też w szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Pracownicy dobrej firmy sprzątającej wyróżniają się też motywacją do działania, wynikającą ze zdobytych umiejętności i odpowiedzialności za powierzone im zadania. Od tego, jakie osoby zatrudnia dany podmiot, zależą jej relacje z klientami i rzetelność realizowanych usług. Każda profesjonalna firma sprzątająca ma jasno wyznaczone standardy, których w codziennej pracy muszą przestrzegać jej pracownicy. Efekt wykonanych zadań jest wówczas widoczny już na pierwszy rzut oka.

Solidność

Działanie firmy sprzątającej opiera się na grafiku dopasowanym do potrzeb klienta. Może odbywać się też w ramach pojedynczej usługi. Niezależnie, czy potrzebuje się wsparcia ekipy porządkowej codziennie, raz w tygodniu albo jednorazowo, należy zwracać uwagę na to, czy dani fachowcy trzymają się ustalonych godzin. Dobra firma sprzątająca jest solidna – dotrzymuje terminów, a jakość pracy personelu nie budzi zastrzeżeń. Ma również wystarczająco dużo pracowników, by dostarczać usługi nawet w najgorętszych okresach w roku, na przykład przed świętami, kiedy ekipy sprzątające są szczególnie rozchwytywane.

Spore zaplecze personalne to również oznaka tego, że w kryzysowych sytuacjach, na przykład, gdy potrzeba zastępstwa dla osoby sprzątającej dany obiekt, zleceniodawca ma gwarancję, że dotrze ona na miejsce możliwie najszybciej, by zająć się powierzonymi jej zadaniami.

Co ważne, specjaliści wiedzą, jak usprawnić sprzątanie konkretnego obiektu. Mają wypracowaną i popartą doświadczeniem logistykę zajmowania się różnego rodzaju budynkami i pomieszczeniami. Dobrze wiedzą, jak określić kolejność i czas pracy, dobrać i przetransportować potrzebny sprzęt, środki czystości oraz rozlokować personel sprzątający. Praca fachowców zostaje zorganizowana tak, by nie kolidowała z normalnym funkcjonowaniem obiektu.

Sumienność

Dobra firma sprzątająca zawsze stawia na jakość. Potwierdza to dokładność sprzątania, którą łatwo zweryfikować. Najlepsi specjaliści z branży pracują sumiennie. Dbają o detale, czyszczą trudno dostępne i często zapominane miejsca. Godna zatrudnienia firma sprzątająca troszczy się o swoją pracę i koncentruje się na szczegółach.

Na szerzej rozumianą jakość wpływają też inne czynniki – kultura osobista personelu sprzątającego i kadry organizującej jego działania, elastyczność oferty i czasu pracy oraz indywidualne podejście do wyceny.

Doświadczenie

Doświadczona firma sprzątająca posiada specjalistyczną wiedzę, którą gromadziła przez lata działalności na rynku. Jej pracownicy potrafią odpowiedzieć na pytania dotyczące prawidłowych metod czyszczenia i skorzystać z tych informacji w praktyce. Doświadczenie wiąże się również z tym, że dana firma ma wypracowane techniki i schematy działania. Oznacza to, że nawet jeśli jej pracownicy po raz pierwszy sprzątają w konkretnym obiekcie, będą wiedzieć, od czego zacząć pracę. Nie będą oczekiwać wskazówek od zleceniodawcy – specjaliści kierują się zakresem zamówionych prac, ale chętnie też doradzą, jakie zadania powinny zostać wykonane, by doprowadzić daną przestrzeń do należytego ładu.

Doświadczenie łączy się także z dużą liczbą zadowolonych klientów. Dobre firmy sprzątające mogą pochwalić się referencjami od przedsiębiorstw, z którymi dotychczas współpracowały. Bezpośrednie opinie od klientów są doskonałym źródłem wiedzy na temat jakości świadczonych usług.

Dbałość o środowisko i cele społeczne

Renomowana firma sprzątająca dba nie tylko o to, by powierzone jej zadania zostały wykonane rzetelnie, ale i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Z tego względu w działaniach takich podmiotów wyraża się ważność, jaką przypisują one społecznej odpowiedzialności. Specjaliści od utrzymywania porządku racjonalnie wykorzystują zasoby naturalne i właściwie segregują odpady. Stosują produkty czyszczące przyjazne środowisku. Część firm przyczynia się również do aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Zapewnia takim pracownikom właściwe warunki do rozwoju i przełamuje bariery społeczne. Wspomniane praktyki nie rzutują negatywnie na jakość świadczonych usług, pozwalają natomiast na udzielanie przedsiębiorstwom ulg na PFRON.

Odpowiedzialność

Każda godna zaufania firma sprzątająca, poważnie podchodząca do swoich klientów, gwarantuje bezpieczeństwo ich mieniu. Zdarzają się wypadki i nieprzewidziane sytuacje, lecz można być na nie odpowiednio przygotowanym. Profesjonaliści posiadają więc ubezpieczenie OC, co daje poczucie pewności klientom i pracownikom. Rzetelna firma sprzątająca musi być ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej, by mogła pokryć ewentualne szkody wyrządzone przez swój personel.

Odpowiedzialne podejście fachowców przejawia się również w inny sposób – pracownicy zajmujący się sprzątaniem odznaczają się uczciwością. Dobra firma sprzątająca wysyła więc do klientów sprawdzone osoby. Często mają one dostęp do pomieszczeń, w których znajdują się cenne przedmioty. Niedopuszczalne jest, by personel sprzątający niszczył lub podkradał mienie klienta, dlatego kadra zarządzająca rekrutuje i deleguje do danych zadań wyłącznie zaufane osoby.

Niezawodność

Z pewnością wiele przedsiębiorstw doświadczyło nierzetelności swoich kontrahentów czy usługodawców. Działo się tak na przykład w sytuacji, gdy zamówione artykuły docierały na teren obiektu zbyt późno albo wcale ich nie dostarczano. Może to zakłócać pracę i być poważną niedogodnością. Mając na uwadze wyżej opisane przypadki, dobra firma sprzątająca powinna dokładać wszelkich starań, by działać niezawodnie – na bieżąco informować o zmianach i problemach, dążyć do rozwiązania trudności, a przede wszystkim – dostarczać zamówione materiały i usługi na czas.

Znalezienie firmy sprzątającej, która spełni oczekiwania i zagwarantuje najwyższy poziom jakości, to nie lada wyzwanie. Czym kierować się przy wyborze takiego podwykonawcy? Warto pamiętać, że cechy dobrej firmy sprzątającej to profesjonalizm, solidność, sumienność, doświadczenie, dbałość o środowisko i cele społeczne, odpowiedzialność i niezawodność. Jeżeli wszystkie te atrybuty można odnaleźć w działaniach konkretnych specjalistów od utrzymania czystości, zyskuje się pewność, że powierzone zadania zostaną wykonane rzetelnie, starannie i terminowo, a porządkowane przestrzenie będą utrzymane w idealnym stanie.

Udostępnij
uslugi sprzatajace
Preview post
Co wpływa na cenę usługi utrzymania czystości?
Next post
Co należy do obowiązków firmy sprzątającej?
uslugi sprzatajace