Sprzątanie zakładów przemysłowych

Często klienci z branży przemysłowej zadają nam pytania o sprzęt używany do sprzątania ich zakładów – dlatego chcemy Państwa zapewnić, że korzystamy z zaawansowanych technologicznie zamiatarek oraz szorowarek przystosowanych do czyszczenia powierzchni przemysłowych.  Maszyny dobieramy tak, aby były przystosowane do specyficznych warunków panujących w zakładach i bez problemu poradziły sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami z olejów, smarów czy innych substancji stosowanych przy procesie produkcji.

Harmonogram i zakres prac ustalamy zawsze na początku współpracy, ekipa sprzątająca jest wyszkolona i dobieramy ją tak żeby posiadała już doświadczenie w pracy na obiektach przemysłowych. Personel jest dedykowany każdemu klientowi, po wprowadzeniu w zakres obowiązków nie rotujemy już osobami sprzątającymi. Jeżeli z jakiegoś powodu oddelegowany przez nas pracownik nie będzie Państwu pasował to gwarantujemy jego wymianę w przeciągu 24h.

Stosujemy preparaty do mycia specjalistycznego, odpowiednio dopasowane do rodzaju występujących zabrudzeń oraz typów czyszczonych powierzchni. Jednocześnie dbamy przy tym o bezpieczeństwo zarówno naszych, jak i Państwa pracowników, stosując wyłącznie atestowane środki czyszczące.

Oferujemy:

 • mycie i zamiatanie ciągów komunikacyjnych
 • mechaniczne zamiatanie hal produkcyjnych, placów oraz parkingów
 • utrzymanie czystości w częściach wspólnych np. toalety, kuchnia, pomieszczenia socjalne
 • zaopatrywanie biura w środki higieniczne (papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło, płyn do mycia naczyń, itp.)
 • sprzątanie części biurowych
 • mycie linii produkcyjnych
 • usuwanie i nakładanie polimerów
 • ręczne oraz mechaniczne
 • doczyszczanie podłóg
 • czyszczenie trudno dostępnych przestrzeni
 • doczyszczanie maszyn
 • mycie elewacji oraz kostki brukowej

Dlaczego my?

Posiadamy 30 letnie doświadczenie w sprzątaniu w przemyśle. Zaczynaliśmy od utrzymania czystości w hutach, fabrykach i zakładach walcowniczych. Znamy te specyficzne warunki pracy i wymogi BHP, którym trzeba sprostać

Udzielamy ulgi w zakresie PFRON. Dla klientów, którzy są płatnikami składek na PFRON (zatrudnienie powyżej 25 osób) oznacza to, że nabywając nasze usługi lub produkty, jednocześnie uzyskają Państwo zniżkę na poziomie 40% w stosunku do naszej konkurencji.
Obejrzyj nasz film dotyczący ulgi PFRON

Gwarantuje dopasowane środki czystości w odpowiednich ilościach

Opracowaliśmy swój system kontroli czystości, a Państwo macie stały kontakt z dedykowanym koordynatorem kontraktu

Legalnie zatrudniamy pracowników, którzy są filarem naszych działań

Jesteśmy pewnym partnerem biznesowym za którym stoi duża grupa kapitałowa 4WORKERS Sp. z o.o.

Posiadamy wysokie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Czysty Efekt specjalizuje się w sprzątaniu obiektów przemysłowych. To właśnie od sprzątania zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych, hut, fabryk i walcowni zaczynaliśmy naszą przygodę z usługami czystościowymi.

Bezpieczeństwo podczas sprzątania obiektów przemysłowych

Dobrze zdajemy sobie sprawę ze specyficznych, niekiedy trudnych warunków panujących na takich obiektach, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby dostosować się do trybu pracy klienta. Nasi pracownicy przechodzą szereg szkoleń dotyczących zasad i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Przed sprzątaniem przemysłowym dodatkowo uczulamy ich na postępowanie zgodnie z regulaminem obiektu i dbanie o bezpieczeństwo swoje, a także innych osób znajdujących się na miejscu podczas sprzątania hal produkcyjnych czy zakładów pracy.

Jesteśmy elastyczni, pracujemy 24h/dobę

Pracujemy siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Klient może wybrać dzień i porę sprzątania zakładu pracy najbardziej odpowiednią dla siebie. U jednego z naszych klientów z branży logistycznej sprzątaliśmy halę przemysłową z taśmami transportowymi między 6.00, a 14.00 co było także dokładnym czasem pracy pracowników. Nasza ekipa sprzątając ten obiekt musiała wykazać się z jednej strony dużym wyczuciem, żeby nie przeszkodzić żadnemu z pracowników w wykonywaniu jego obowiązków. Z drugiej natomiast była zobowiązana wywiązać się ze swoich zadań w określonym czasie. Więcej o  tej realizacji i wielu innych case study można przeczytać na naszym blogu.

Idealne maszyny do sprzątania przemysłowego

Ważnym aspektem sprzątania obiektów przemysłowych jest dobór odpowiedniego sprzętu czyszczącego, a także środków chemicznych. Czysty Efekt podczas sprzątania przemysłowego zawsze używa nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Współpracujemy z międzynarodowymi producentami maszyn i preparatów do sprzątania, śledzimy trendy i nowości branżowe.

 • Do codziennego sprzątania zakładów przemysłowych używamy wielozadaniowego automatu szorująco-zbierającego, który jednocześnie zbiera zanieczyszczenia, myje i suszy powierzchnie posadzki.

 • Do sprzątania hal produkcyjnych używamy szorowarek, które szybko i dobrze czyszczą różnego rodzaju powierzchnie. Sprawdzają się idealnie podczas czyszczenia konstrukcji stalowych czy mycia maszyn.

 • Urządzeniem, które dobrze nam się sprawdza przy sprzątaniu przemysłowym szczególnie podczas mycia hal, linii produkcyjnych czy zbiorników są dysze obrotowe. Wydajny sprzęt przeznaczony do mycia dużych powierzchni i zbiorników.

Starannie dobrany personel sprzątający

Sprzątanie obiektów przemysłowych to wyzwanie dla firm sprzątających szczególnie jeżeli chodzi o wyszkoloną w tym sektorze kadrę. Do współpracy z klientami przemysłowymi delegujemy pracowników, którzy już wcześniej mieli doświadczenie w tak specyficznych warunkach. Mamy wtedy pewność, że zasady pracy, regulamin i normy bezpieczeństwa są im doskonale znane i odnajdą się podczas pracy w tym szczególnym środowisku.

Wyznaczając personel sprzątający do pracy chcemy, żeby ekipa była związana z konretnym  klientem do końca trwania kontraktu. Dzięki temu pracownicy znają charakterystykę działania danego przedsiębiorstwa i dostosowują się do jego rytmu. Ułatwia to także planowanie pracy z punktu widzenia logistycznego (wydawanie przepustek, ubrań roboczych, zastępstw).

kompleks biurowców, 20 etatów tylko na drugiej zmianie
rozmawiamy
Sprzątamy
halę produkcyjną 7500 m2 oraz 2500 m2 biurowca
natychmiastowe-zastępstwo
Obsługujemy
market spożywczy – 5 etatów, 3 zmiany
natychmiastowe zastępstwo
Obsługujemy
biuro projektowe – 2 razy w tygodniu, 250 m2
profesjonalna-ekipa
Sprzątamy
biuro dla IT – 5 razy w tygodniu, 1500 m2
profesjonalna-ekipa
Sprzątamy