Technologie

Jesteśmy firmą, która posiada 30 letnie doświadczenie w sprzątaniu m.in. zakładów przemysłowych, magazynów, biurowców czy placówek służby zdrowie. Przez ten czas rynek sprzątania mocno się zmienił. Zmieniły się metody, maszyny, a także wachlarz usług, który oferują firmy takie jak nasza.

Jedno natomiast się nie zmieniło – podejście Czystego Efektu do wymogów jakości, podnoszenia kwalifikacji pracowników, ochrony środowiska i współpracy z zaufanymi i sprawdzonymi partnerami, którzy dostarczają nam maszyny i środki czystości.

Znajomość nowoczesnych technologii pozwala nam na realizację nawet bardzo wymagających zleceń,
a szeroki wybór maszyn do czyszczenia daje możliwość dokładnego posprzątania każdej powierzchni.

I-mop to urządzenie, które jest połączeniem zwrotności zwykłego mopa i skuteczności profesjonalnej szorowarki. Dużą zaletą i-mopa jest to, że można nim dotrzeć w ciasne przestrzenie. I-mop używany jest przez naszą ekipę przede wszystkim podczas sprzątania biur i biurowców, powierzchni handlowych oraz szpitali i przychodni.
Automaty szorująco-zbierające używamy do czyszczenia posadzek. Dzięki nim jednocześnie szorujemy, zgarniamy zanieczyszczenia myjemy i suszymy powierzchnie.

Automaty szorująco-zbierające przeznaczone są do czyszczenia zarówno małych jak i dużych pomieszczeń – nawet do 30 000 m2.

Nasz personel sprzątający, tych urządzeń używa podczas codziennego mycia posadzek w halach przemysłowych, placówka zdrowia, biurach i biurowcach oraz powierzchniach handlowych.
Zamiatarki to z kolei maszyny, których używamy i wewnątrz i na zewnątrz. Dobrze sprawdzają się podczas usuwania zanieczyszczeń w pomieszczeniach magazynowych, od 2000 do nawet
40 000 m2.

Zbierają zabrudzenia każdego typu zarówno odpadów stałych jak i pyłów lekkich.

Zamiatarki to maszyny o wysokiej wydajności i długiej żywotności szczotek i filtrów.
Podczas prac wykorzystujemy także możliwości, jakie dają nam wielofunkcyjne odkurzacze komercyjne oraz przemysłowe.

Odkurzacze pozbywają się pyłów, plam z cieczy oraz innych zabrudzeń. Głównie używamy ich
w pomieszczeniach usługowych, handlowych oraz przemysłowych. Zaawansowane rozwiązania techniczne zapewniają nie tylko pozbywanie się zanieczyszczeń, ale także cichą i ergonomiczną pracę .

Odkurzacze zaopatrzone są w innowacyjne rozwiązania. Technologia WET or DRY umożliwia usuwanie zarówno cieczy jak i pyłów bez konieczności stosowania osobnych filtrów, a technologia AUTO-CLEAN gwarantuje automatyczne czyszczenie filtra bez przerywania pracy.
Specjalistyczne szorowarki jednotarczowe stosujemy do czyszczenia powierzchni twardych w tym syntetycznych, winylowych oraz drewnianych (posiadają szczególne wymagania pielęgnacyjne). Używane są także do czyszczenia dywanów, doczyszczania jak również do polimeryzacji podłóg
i posadzek.

Maszyny nie tylko skutecznie usuwają zabrudzenia, ale dodatkowo nadają powierzchni blask
i zachowują ją w nienagannej czystości. Jest to możliwe dzięki orbitalnemu działaniu szorowarek jednotarczowych, które gwarantuje równomierne czyszczenie powierzchni, przy jednoczesnym niskim zużyciu detergentów oraz wody.
Do czyszczenie wykładzin, dywanów, a także powierzchni tapicerowanych i tekstyliów używamy narzędzi ekstrakcyjnych. Znakomicie sprawdzają się podczas sprzątania biur i obiektów użyteczności publicznych czy wnętrz hotelowych.

Korzystamy również ze specjalistycznych dmuchaw nadających się do szybkiego suszenia czyszczonych powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu tworzyw w nienagannym stanie.
W swojej pracy wykorzystujemy także wodę osmotyczną. Stosujemy ją do mycia okien i elewacji. Woda osmotyczna to inaczej woda demineralizowana – jest bardzo miękka i pozbawiona wszystkich minerałów. Doskonale zmywa brud z większości powierzchni, nie pozostawia zacieków i smug. Powierzchnie myte wodą osmotyczną przez dłuższy czas zachowują czystość. Możemy stosować technikę teleskopową zamiast tradycyjnych technik linowych czy z użyciem zwyżki.
W swojej pracy nasze ekipy sprzątające na zmianę używają myjek wysokociśnieniowych na zimną lub gorącą wodę. Nasi pracownicy dobrze wiedzą, kiedy który rodzaj myjki będzie miał lepsze zastosowanie. Inny wydatek wody, ciśnienie i dyszę zastosujemy do kostki brukowej, mycia hali czy elewacji.
Piaskarki to urządzenia, które gruntownie, szybko i wydajnie czyszczą powierzchnie. Piaskarki stosujemy do czyszczenia konstrukcji stalowych, elewacji budynków, maszyn i urządzeń. Doskonale sprawdzają się też jako urządzenia do czyszczenie elewacji, w tym z graffiti.
Urządzenie do mycia strumieniem pod bardzo wysokim ciśnieniem zostało zaprojektowane tak by podołać najcięższym zadaniom. Sprawdza się idealnie podczas sprzątania sektora przemysłowego lub w branży budowlanej. Można zrywać beton, odsłaniać zbrojenia, a nawet ciąć.
Są to jedne z bardziej wydajnych urządzeń przeznaczonych do mycia zbiorników, rynien czy beczek. Dysz obrotowych używamy głównie przy sprzątaniu w przemyśle; podczas mycia hal, linii produkcyjnych, maszyn i zbiorników.

Nasi partnerzy

FIMAP –

To międzynarodowy lider zajmujący się produkcją innowacyjnych maszyn do czyszczenia posadzek. Chętnie korzystamy z oferty, w której znajdują się automaty szorująco-zbierające, zamiatarki, odkurzacze, maszyny jednotarczowe, a także inne nowoczesne urządzenia przeznaczone do specjalistycznego mycia i czyszczenia powierzchni różnego typu i o różnych wymaganiach.

Współpracując z FIMAPem wiemy, że korzystamy z maszyn o najwyższym standardzie i ergonomii, projektowanych i produkowanych z myślą o środowisku.

Henry Kruse Polska –

To doświadczone międzynarodowe przedsiębiorstwo umożliwia nam dostęp do sprawdzonych i zarazem bezpiecznych chemicznych środków czystości, wyposażenia pomieszczeń sanitarnych, maszyn
i urządzeń czyszczących, a także środków specjalnego zastosowania.

DIBO –

To jeden z największych producentów myjek ciśnieniowych w Europie. Używając sprzętu DIBO dobrze wiemy, że oprócz jakości dostajemy innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. DIBO posiada własny dział Badań i Rozwoju co dla nas jako partnera jest dodatkowym potwierdzeniem na to, że ta firma chce tworzyć coraz to bardziej zaawansowane i udoskonalone produkty.