14 maja 2026 roku uczestniczyliśmy w Workplace Lab Summit 2026, wydarzeniu organizowanym przez Nowy Styl. Spotkanie odbyło się w Office Inspiration Centre w Krakowie, pięknym biurze, które pełni również funkcję showroomu. Było to wydarzenie dla Office Managerów, Workplace Managerów i HR, czyli osób, które na co dzień odpowiadają za sprawne działanie miejsc pracy.
Dla nas była to świetna okazja, żeby być blisko rozmów o biurach, komforcie pracy i tym, co realnie wpływa na zadowolenie pracowników. Utrzymanie czystości i porządku to nasza cegiełka w całej układance workplace, dlatego rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za jej codzienne funkcjonowanie są dla nas ważne i pomagają nam stale ulepszać serwis. Przy okazji mogliśmy pokazać, że jesteśmy nie tylko firmą sprzątającą, ale też zespołem, z którym dobrze się rozmawia i współpracuje. Były inspirujące wystąpienia, dużo rozmów, świetna przestrzeń i nasze stoisko z grą zręcznościową, która znowu zrobiła robotę.

Pojawiliśmy się na Workplace Lab Summit 2026, bo to wydarzenie dobrze łączy perspektywę workplace, facility, administracji i codziennego zarządzania biurem. To właśnie z takimi osobami współpracujemy na co dzień, dlatego zależy nam, żeby lepiej rozumieć ich wyzwania, potrzeby i sposób patrzenia na przestrzeń pracy.
Wiemy, że utrzymanie czystości jest tylko jednym fragmentem większej całości. Ale jeśli ten fragment nie działa dobrze, administracja bardzo szybko to odczuwa. Pojawiają się zgłoszenia, powracające uwagi, dodatkowa koordynacja i tematy, które zabierają czas osobom odpowiedzialnym za biuro.
Dlatego takie wydarzenia są dla nas ważne. Pozwalają nam słuchać, rozmawiać i sprawdzać, jak możemy jeszcze lepiej układać nasz serwis, żeby realnie odciążał osoby zarządzające miejscami pracy.
Na miejscu reprezentowały nas Joanna Bąk, Joanna Stępień i Ewa Janiszewska-Poszwa. Nasza ekipa była gotowa do rozmów, spotkań i oczywiście do tego, żeby wnieść trochę dobrej energii do całego wydarzenia.
Na stoisku wróciliśmy z naszą grą zręcznościową opartą na refleksie. Uczestnicy mierzyli się ze spadającymi patykami, a do wygrania czekały fajne nagrody. Zasady były proste, emocje pojawiały się od razu, a zdrowa rywalizacja szybko przełamywała pierwsze lody.
Chcieliśmy, żeby nasze stoisko nie było tylko miejscem, przy którym można wziąć ulotkę, ale przestrzenią, do której chce się podejść, uśmiechnąć, sprawdzić refleks i chwilę porozmawiać.
Właśnie o to nam chodziło. Ludzie współpracują z ludźmi, a im łatwiej rozpocząć rozmowę i zbudować dobrą relację, tym lepiej układa się później codzienna współpraca.

Najbardziej zapamiętaliśmy atmosferę. Workplace Lab Summit 2026 miał kameralny, ale bardzo jakościowy charakter. Na miejscu było dużo osób, które naprawdę wiedzą, z czym wiąże się codzienne zarządzanie biurem, przestrzenią pracy i komfortem pracowników.
Duże wrażenie zrobiło też samo Office Inspiration Centre. To przestrzeń pełna światła, zieleni i dobrze przemyślanych rozwiązań. W takim miejscu rozmowy o workplace, relacjach i organizacji pracy wypadały bardzo naturalnie.
Wydarzenie było też dobrą okazją do spotkania znajomych twarzy z branży oraz poznania nowych osób. Cieszy nas, że część uczestników już nas kojarzyła z wcześniejszych wydarzeń. To miły sygnał, że nasza obecność w środowisku office, workplace i facility zaczyna być zauważalna.

Rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, jak codzienne funkcjonowanie biura wpływa na komfort pracy. W takich rozmowach szybko widać, że na dobre doświadczenie pracowników składa się wiele drobnych elementów. Jednym z nich jest czystość, porządek i sprawna reakcja na bieżące potrzeby.
Dla Office Managerów i osób z administracji ważne jest, żeby współpraca z dostawcami nie dokładała kolejnych obowiązków. Dlatego w naszej pracy zwracamy uwagę nie tylko na samą usługę sprzątania, ale też na komunikację, koordynację i sposób obsługi zgłoszeń.
W praktyce dobrze ułożony serwis powinien pomagać administracji, a nie wymagać ciągłego pilnowania. To oznacza jasne zasady współpracy, kontakt z konkretną osobą, szybkie reagowanie na uwagi i takie dopasowanie usługi, żeby pasowała do rytmu pracy danego biura.

Na wydarzeniach branżowych lubimy łączyć merytorykę z dobrą energią. Dlatego stawiamy na gry, konkursy i aktywności, które pomagają przełamać lody. To prosty sposób, żeby zacząć rozmowę bez sztywnej atmosfery i od razu pokazać trochę ludzkiej strony marki.
Współpraca w utrzymaniu czystości opiera się na zaufaniu i komunikacji. Po drugiej stronie zawsze są konkretni ludzie: Office Managerowie, administracja, facility, koordynatorzy i zespoły operacyjne. Im łatwiej się ze sobą dogadać, tym szybciej można rozwiązywać codzienne tematy.
Dlatego zależy nam, żeby osoby, które spotykają nas na wydarzeniach, widziały nie tylko logo Czystego Efektu. Chcemy, żeby widziały zespół, który potrafi rozmawiać, słuchać, reagować i budować relacje w normalny, partnerski sposób.
Po Workplace Lab Summit 2026 zabieramy ze sobą dużo dobrych rozmów i kilka ważnych obserwacji. Po pierwsze, rola osób odpowiedzialnych za biura jest naprawdę szeroka. To nie jest tylko organizacja przestrzeni, ale też dbanie o komfort ludzi, komunikację, atmosferę i codzienne działanie wielu usług jednocześnie.
Po drugie, jeszcze mocniej widzimy, że nasza oferta musi być układana tak, żeby odciążała administrację. Nie chodzi tylko o to, żeby posprzątać powierzchnię. Chodzi o to, żeby klient miał mniej zgłoszeń, mniej powracających problemów i większe poczucie, że temat jest zaopiekowany.
Po trzecie, takie spotkania przypominają nam, że warto być blisko branży. Rozmowy z osobami, które na co dzień zarządzają miejscami pracy, pomagają nam lepiej rozumieć ich perspektywę i dopasowywać nasze działania do realnych potrzeb.
Workplace Lab Summit 2026 był dla nas bardzo udanym wydarzeniem. Była świetna przestrzeń, dobra organizacja, wartościowe rozmowy i dużo pozytywnej energii przy naszym stoisku.
Dziękujemy organizatorom z Nowego Stylu za zaproszenie, profesjonalną współpracę i przygotowanie wydarzenia na wysokim poziomie. Dziękujemy też wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Czystego Efektu, zagrali z nami w spadające patyki, sprawdzili swój refleks i porozmawiali z naszą ekipą.
Do zobaczenia przy kolejnych wydarzeniach. Lubimy być tam, gdzie rozmawia się o dobrych miejscach pracy, codziennych wyzwaniach administracji i rozwiązaniach, które naprawdę ułatwiają działanie biur.

Jeśli odpowiadasz za biuro, biurowiec lub przestrzeń pracy i chcesz sprawdzić, jak może wyglądać dobrze zorganizowana współpraca z firmą sprzątającą, skontaktuj się z nami.


