Kultowe miejsce w Krakowie zmieniane przez ekipę Czystego Efektu

Klient: Hiszpańska firma odzieżowa

Zadanie Czystego Efektu: całkowite piaskowanie klatki schodowej w zabytkowym budynku na Rynku Głównym w Krakowie

Każde miasto ma swoje specjalne miejsca; wizytówki danego miasta, które każdy zna, które trzeba zobaczyć.  

Są też miejsca znane głównie mieszkańcom i poniekąd zagwarantowane tylko dla nich. Jednym z takich miejsc, które było punktem spotkań wielu krakowian był Empik na Rynku Głównym – „to, gdzie się widzimy? pod Empikiem o ósmej”.  Era Empiku na Rynku w pewnym momencie się skończyła, a Czysty Efekt dołożył swoją cegiełkę do powstania w tym samym miejscu sklepu znanej hiszpańskiej modowej marki. 

Klient z Hiszpanii poszukiwał do wypiaskowania klatki schodowej firmy w Krakowie. Udało nam się pozyskać to zlecenie. Nieczęsto pracujemy przy akompaniamencie hejnału Mariackiego.

Z czym musieliśmy się mierzyć podczas tego zlecenia?

  • Praca w zabytkowej części Krakowa wiązała się ze stałym nadzorem głównego konserwatora zabytków miasta. Każdy element elewacji na zewnątrz czy wewnątrz tej zabytkowej kamienicy musiał być idealnie zabezpieczony, a nasza ekipa kilkukrotnie była uczulana co do powagi historycznej tego budynku.
  • Już na samym początku mieliśmy problem z dostarczeniem ciężkiego sprzętu na miejsce. Nasz kompresor, który dostarcza powietrze do piaskarki ważył kilkaset kilogramów, a drzwi wejściowe do budynku były bardzo wąskie i zabytkowe, ale na szczęście udało nam się go włożyć do środka.
  •  Po szczęśliwym dostarczeniu maszyny do środka, okazało się, że jesteśmy jedyną ekipą z Polski, reszta pracujących to Hiszpanie. Dogadanie się, różny styl pracy, pracowanie kilku ekip naraz to było kolejne wyzwanie, które czekało na nas podczas tego projektu. 
  • Kolejne zaskoczenie wiązało się ze stylem naszej pracy. Pierwotnie klient chciał abyśmy piaskowanie klatki schodowej robili przy użyciu technik alpinistycznych, jednak na końcu zadecydował, że będziemy pracować na rusztowaniu i to tylko w nocy od 22 do 6 rano, tak żeby nie przeszkadzać innym ekipom pracującym w dzień. Nie było to dla nas problemem- nasz zespół wykonujący właśnie takie usługi specjalistyczne jest mocno elastyczny i otwarty na zmiany w trakcie projektu. 
  • Kiedy wszystkie sprawy logistyczne zostały rozwiązane przystąpiliśmy do pracy. Całą klatkę schodową piaskowaliśmy piaskiem 0-2, używając dwóch maszyn –  dużej i ciężkiej piaskarki oraz małego i precyzyjnego IBIXA. Na swoją pracę mieliśmy 10 dni, gdzie dla porównania takie zlecenia powinno zająć około 3 tygodni. Tempo pracy i presja czasu były niewiarygodne. Nasze obowiązki wykonaliśmy na czas – klient zadowolony, zamykamy projekt. 
Udostępnij
IMG_0223
Preview post
Usuwanie graffiti – stawiamy na nowe technologie
Next post
Sprzątanie biura i hali przemysłowych jednocześnie
pattern case study v2