Wyceń Sprzątanie!
Home Blog Wpis ogólny Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę sprzątającą

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę sprzątającą

Co wpływa na cenę usługi utrzymania czystości?

Usługi utrzymania czystości są skierowane zarówno do przedsiębiorstw, jak i do klientów indywidualnych. Dzięki nim można cieszyć się idealnym porządkiem w każdym wnętrzu i zaoszczędzić sporo czasu. Na rynku usług sprzątania panuje duże rozdrobnienie. Firmy prezentują różne oferty i cenniki, przy czym rozbieżność stawek za wykonanie podobnych zadań może być znaczna. Czym zatem kierować się, porównując proponowane usługi? Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej? Warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, aby być zadowolonym ze współpracy i korzystać z usług na najwyższym poziomie.

Zaplecze personalne

Pierwszą kwestią, którą trzeba uwzględnić, przeglądając oferty różnych firm, jest zaplecze personalne, jakim dysponują. Duża liczba pracowników daje szansę na natychmiastową reakcję. Oznacza to, że firma sprzątająca może zająć się konkretnym zadaniem w dogodnym dla klienta terminie i nie trzeba długo czekać na przybycie fachowców. Z dużym zapleczem personalnym wiąże się zatem większa dyspozycyjność. Firmy zatrudniające wielu pracowników mogą zaproponować więcej wolnych terminów, odpowiadając na oczekiwania klientów i realizować prace nawet w nagłych przypadkach. Ponadto przy dużym zapleczu personalnym, w razie nieobecności osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, szybko znajdzie się pracownik na zastępstwo, co zapewni ciągłość usługi i zagwarantuje pewność, że w danym obiekcie będzie utrzymany porządek.

Obsługiwane branże i zakres świadczonych usług

Warto zwrócić uwagę również na kompleksowość usług danej firmy sprzątającej. Należy sprawdzić zakres wykonywanych prac. Jeżeli okaże się odpowiednio szeroki, takiej firmie można będzie zlecić każde zadanie, bez konieczności szukania dodatkowych specjalistów.

Trzeba sprawdzić również rodzaje obiektów, jakie obsługują konkretni fachowcy. Część firm zajmuje się wyłącznie sprzątaniem biur. Inne specjalizują się w utrzymywaniu terenów zewnętrznych – koszeniu trawników, myciu kostki brukowej czy odśnieżaniu. Jeszcze inne podejmują się głównie prac wysokościowych, usług alpinistycznych i czyszczenia elewacji. Niektóre dbają o porządek wyłącznie w halach, magazynach i zakładach przemysłowych.

Na rynku działają również firmy sprzątające, które działają bardziej kompleksowo, świadcząc usługi dla wielu branż i utrzymując czystość w rozmaitych obiektach – od biurowców i hoteli po fabryki, szpitale czy sklepy wielkopowierzchniowe. Zakres ich usług jest na tyle szeroki, że można zlecić im rozmaite prace – od zaopatrzenia biura w artykuły higieniczne po zadania trudne i nietypowe. Trzeba przy tym wiedzieć, że metody sprzątania, dobór środków czystości i kolejność podejmowanych działań są dostosowane do specyfiki danej branży i jej szczególnych wymogów, na przykład względem higieny i bezpieczeństwa.

Stosowane techniki, środki czystości i sprzęty

Wybierając firmę sprzątającą, należy upewnić się, że korzysta ona z własnego sprzętu i środków czystości. Wówczas nie trzeba dokupować chemii czy urządzeń na własną rękę, co narażałoby na dodatkowe koszty. Profesjonalna firma sprzątająca powinna dysponować pokaźnym parkiem maszynowym, w którego skład wchodzą nowoczesne sprzęty, oraz bezpiecznymi, atestowanymi środkami czyszczącymi. Wówczas zyskuje się pewność, że każda powierzchnia zostanie szybko i dokładnie doczyszczona z użyciem przeznaczonych do tego celu preparatów, urządzeń i narzędzi.

Specjaliści od utrzymania porządku stosowaną chemię dopasowują do rodzaju występujących zabrudzeń, aby udało się je usunąć bez szkody dla czyszczonego materiału. Co ważne, dobra firma sprzątająca na bieżąco nadzoruje jakość wykonywanych prac, by współpraca przebiegała bez zakłóceń, a obiekt został utrzymany w należytym stanie funkcjonalnym i wizualnym.

Ubezpieczenie OC

Przed skorzystaniem z usług danej firmy warto sprawdzić, czy posiada ona ubezpieczenie OC na ewentualność nieszczęśliwego wypadku. Dlaczego należy to zrobić? Ekipa sprzątająca działa najczęściej w czasie, kiedy w danym obiekcie nie ma pracowników czy domowników. Jeżeli coś w porządkowanych wnętrzach uległoby zniszczeniu, szkody pokryłaby właśnie polisa. Ubezpieczenie OC pozwala więc pozostać spokojnym i zabezpieczyć się przed ewentualnymi finansowymi stratami.

Doświadczenie

Podobnie jak w innych branżach, doświadczenie jest miarą rzetelności firmy sprzątającej. Jeżeli specjaliści działają na rynku od wielu lat, przez ten czas gromadzili wiedzę niezbędną do tego, aby skutecznie doprowadzić biuro czy inny obiekt do właściwego porządku i by dobierać najlepsze techniki i preparaty do czyszczenia danej powierzchni. Przez lata uczyli się, uczestniczyli w szkoleniach i doskonalili posiadane umiejętności. Wszystko to sprawia, że lepiej zdecydować się na firmę sprzątającą, która działa na rynku już od dłuższego czasu. Z doświadczeniem zwykle idzie w parze jakość usług. Dlatego też nie ma sensu ryzykować i zlecać utrzymanie czystości nowicjuszom, zwłaszcza jeśli dany obiekt wymaga zastosowania specjalistycznych metod sprzątania, a porządkowane powierzchnie muszą spełniać restrykcyjne normy higieny i bezpieczeństwa.

Opinie dotychczasowych klientów

Doświadczenie to jednak nie tylko staż pracy i związana z nim praktyczna wiedza. Ważne jest również to, jak bardzo aktywnie dana firma działa w swojej branży i jakie opinie na jej temat mają dotychczasowi klienci. Warto poszukać komentarzy w sieci. Cennym źródłem informacji będą też bezpośrednie referencje od klientów. Często można znaleźć je na stronie konkretnej firmy. Referencje pokazują, czy dana marka jest godna zaufania i w jaki sposób przebiega współpraca. Jeżeli daną firmę sprzątającą polecają zadowoleni klienci, z pewnością okaże się to ważną kwestią przy wyborze oferty.

Certyfikaty

O jakości świadczonych usług świadczą także certyfikaty przyznane danej marce. Stanowią one wyróżnienia przyznawane firmom specjalizującym się w utrzymywaniu porządku. Certyfikaty informują o profesjonalnym podejściu, rzetelności i dbałości o społeczną odpowiedzialność. Ich posiadanie może świadczyć o przewadze danej firmy nad konkurencją, dlatego warto zwracać uwagę również na ten aspekt.

Możliwość obniżenia składek na PFRON

Część podmiotów świadczących usługi utrzymania czystości spełnia kryteria pozwalające na udzielanie swoim klientom ulg w zakresie składek na PFRON, nawet w granicach 35%. Przedsiębiorstwa, które nawiążą z nimi współpracę, mogą liczyć na zniżki, obniżając koszty związane z płaceniem obowiązkowych należności. Nie tracą przy tym na jakości wykonywanych usług. Jeżeli zatem zatrudnia się więcej niż 25 osób i jest się płatnikiem składek PFRON, warto wybrać firmę sprzątającą, która może udzielić wspomnianej ulgi.

Cennik

Ostatnim z czynników, którymi warto kierować się przy wyborze specjalistów od utrzymania czystości, są oferowane ceny. Najlepiej zdecydować się na współpracę z taką firmą sprzątającą, której cennik jest zrównoważony z rzetelnością i zakresem wykonywanych prac. Dzięki temu można mieć pewność, że płaci się za kompleksowe usługi na wysokim poziomie. Firma o najniższych stawkach nie będzie najlepszym wyborem. Lepiej postawić na taką ekipę sprzątającą, która proponuje optymalny stosunek ceny do jakości. Dobrze, gdy dana firma oferuje też indywidualną wycenę. Wówczas można uznać, że traktuje swoich klientów jednostkowo, uczciwie ustalając cennik na podstawie specyfiki konkretnego zlecenia.

Aby wybrać firmę sprzątającą, która spełni wszystkie oczekiwania i zapewni wysoki poziom usług, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów przed zawarciem umowy. Należy kierować się zakresem świadczonych usług i rodzajem obsługiwanych branż, posiadanym zapleczem personalnym oraz stosowanymi technikami, sprzętami i środkami czystości. Znaczenie mają też ubezpieczenie OC, cennik, możliwość udzielenia ulg na PFRON, doświadczenie, certyfikaty oraz opinie dotychczasowych klientów. Warto uwzględnić wszystkie wymienione sprawy przy wyborze firmy sprzątającej, by w przyszłości być zadowolonym ze współpracy, oszczędzić sobie nerwów i cieszyć się nieskazitelną czystością w dokładnie wysprzątanych wnętrzach.

Tagi:
Szukasz sumiennej firmy sprzątającej?
Właśnie ją znalazłeś!
Wyceń Sprzątanie
Sprawdź inne wpisy:
2024-04-05
Posadzki przemysłowe – oczko w głowie Twojej ekipy sprzątającej
Rozmawiając o kompleksowej ofercie sprzątania hal czy magazynów warto poruszyć temat posadzek przemysłowych, bo to one są narażone na największe zabrudzenia. To przecież podłogi są najbardziej eksploatowaną częścią zarówno w domach jak i w budynkach przemysłowych; poruszają się po nich maszyny, stoją ciężkie regały, wylewają się różnego rodzaju ciecze.  Zabrudzona posadzka to nie jedynie kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa […]
Czytaj dalej >
2021-09-23
Wymogi korporacyjnego klienta, a ekipa sprzątająca Czystego Efektu
Klient: Duże centrum outsourcingu, zatrudniające 4 tysiące osób w Krakowie Zadanie Czystego Efektu: Sprzątanie biurowców tworzących centrum outsourcingu o powierzchni biurowej blisko 40 tys. mkw.  Nasz 20 osobowy zespół pracowników sprzątających pracował na dwie zmiany, sprzątając kompleks biurowców na krakowskim Ruczaju. Byliśmy odpowiedzialni za utrzymanie czystości biur, łazienek, chillroomów czy gameroomów. Z czym musieliśmy się mierzyć podczas […]
Czytaj dalej >
2021-09-17
Jesteśmy na LINKEDIN!
Na początku sierpnia uruchomiliśmy oficjalny profil Czystego Efektu na platformie biznesowej LINKEDIN. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i 30 letnim doświadczeniem w branży czystościowej. Będziemy publikować aktualności z życia naszej firmy, ważne dla nas wydarzenia i nowości branżowe.  Zachęcamy naszych klientów, pracowników i partnerów biznesowych do obserwowania Czystego Efektu na LINKEDIN.  SPRAWDŹ CO NOWEGO U […]
Czytaj dalej >
2021-08-24
Kultowe miejsce w Krakowie zmieniane przez ekipę Czystego Efektu
Klient: Hiszpańska firma odzieżowa Zadanie Czystego Efektu: całkowite piaskowanie klatki schodowej w zabytkowym budynku na Rynku Głównym w Krakowie Każde miasto ma swoje specjalne miejsca; wizytówki danego miasta, które każdy zna, które trzeba zobaczyć.   Są też miejsca znane głównie mieszkańcom i poniekąd zagwarantowane tylko dla nich. Jednym z takich miejsc, które było punktem spotkań wielu krakowian był Empik […]
Czytaj dalej >
2021-08-02
Usuwanie graffiti – stawiamy na nowe technologie
Graffiti – „obrazy, rysunki, podpisy najczęściej malowane sprayem”,  dla niektórych to sztuka, inni z kolei postrzegają je jako akt wandalizmu szczególnie to graffiti, które umieszczane jest w przestrzeni publicznej na murach, budynkach czy blokach mieszkalnych.  Usuwanie graffiti w Czystym Efekcie zaliczane jest do usług specjalistycznych, czyli takich które wykonujemy w całej Polsce przez wyszkoloną do tego ekipę […]
Czytaj dalej >
2021-07-20
Usługi specjalistyczne, kiedy warto się nimi zainteresować?
Przeglądając strony internetowe firm zajmujących się sprzątaniem często przewija się hasło usługi specjalistyczne bądź usługi jednorazowe. Co to oznacza? I jaka oferta się pod tym kryje?  Prace, które chowają się pod hasłem usług specjalistycznych, a które zazwyczaj oferują już większe firmy sprzątające jest bardzo dużo. Od regularnego sprzątania różnią się tym, że wykonywane są raz na jakiś czas, a […]
Czytaj dalej >
2021-03-08
23.09.2017 Międzynarodowe Targi CMS 2017 w Berlinie
Z przyjemnością informujemy, że między 19 a 22 września po raz kolejny uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach i Kongresie Technologii, Systemów Czyszczących oraz Zarządzania Budynkami CMS 2017 w Berlinie. W imprezie udział brało ponad 350 wystawców, którzy przyjechali z 20 krajów, aby zaprezentować profesjonalne produkty do czyszczenia oraz nowoczesny sprzęt myjący. Jako doświadczeni fachowcy działający w branży […]
Czytaj dalej >
Wyceń Sprzątanie!
Copyright © 2021 Czysty Efekt
crossmenuarrow-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram