Wyceń Sprzątanie!
Home Blog Porady Pocovidowa rzeczywistość biurowa, jaka będzie?

Pocovidowa rzeczywistość biurowa, jaka będzie?

Co z powrotem do pracy biurowej po Covidzie?

Powoli zaczynamy być świadkami powrotu do życia i rzeczywistości sprzed pandemii COVID-19. Restauracje, muzea, kina, wszystko jeszcze bardzo ostrożnie i z zachowaniem wymogów higienicznych, ale zaczyna się otwierać. 

Praca z domu nie taka popularna

Podczas pandemii jako jedne z pierwszych zostały zamknięte biura, a pracowników kierowano na home office czyli pracę z domu. Przed wybuchem pandemii praca zdalna miała więcej przeciwników niż zwolenników. Według raportu Koalicji Bezpieczni w Pracy „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2020. Wpływ pandemii koronawirusa na polski rynek pracy” przed pojawieniem się COVID-19, 16 proc. badanych pracodawców umożliwiało pracownikom pracę zdalną, z którą głównie kojarzona była branża IT czy dziennikarze lub marketingowcy. W czasie pandemii odsetek firm, w których wprowadzono pracę zdalną w badanej grupie, urósł do 95 proc[1]Tak więc pandemia wymusiła nowe podejście i bez względu na to czy pracodawca wcześniej był sceptyczny co do pracy zdalnej musiał się zgodzić na to, aby home office zdobył pozycję identyczną jak praca z biura. 

Jak teraz będzie wyglądał powrót do biur i czy w ogóle się odbędzie? To pytanie zadają sobie nie tylko główni zainteresowani, ale także deweloperzy, agencje nieruchomości czy firmy sprzątające, dla których pomieszczenia biurowe czy całe business parki to klienci, których stracili w trakcie pandemii. 

Nowa rzeczywistość ekip sprzątających biura

Działania osób sprzątających nigdy nie były jeszcze tak ważne jak teraz w pocovidowej rzeczywistości. Praca firmy sprzątającej to już nie będą tylko czyste biurka, odkurzone wykładziny i lśniące szyby. Teraz w tej nowej rzeczywistości chodzi o zdrowie – pracowników, klientów, ale także ekip sprzątających.

Jak Czysty Efekt przygotowuje się na powrót swoich pracowników do sprzątania biur?

Wiedza i przeszkolenie

Stawiamy przede wszystkim na wiedzę i pełne przeszkolenie pracowników. Nasz personel poszerza swoją wiedzę, jeżeli chodzi o nowe środki chemiczne, ich zastosowanie i dozowanie. Personel regularnie zapoznawany jest z zasadami sanitarnymi oraz niestandardowymi pocovidowymi wymaganiami naszej branży.

Pracując dla klientów z różnych branż, dobrze wiemy, że każda z nich znaczącą się rożni. Wymagana jest od nas znajomość technik sprzątania, doboru środków czy wyboru technologii, tak by najlepiej wywiązać się ze swojego zadania. 

Wspólne działania

Sprzątając biura w tej nowej rzeczywistości doradzimy jak najlepiej ułożyć grafik naszej ekipy, tak by nie miała styczności z pracownikami lub żeby ten kontakt był minimalny z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego.

Rozumiemy, że obecnie może to być utrudnione, ale bardzo ważna jest dla nas wizja lokalna danego biurowca, żeby tak rozplanować działania naszej ekipy by były one maksymalnie bezpieczne dla pracowników klienta, ale i dla naszych zespołów sprzątających. Podczas takiego spotkania możemy doradzić co usprawnić, żeby dostęp do środków higienicznych był dla pracowników jeszcze bardziej ułatwiony. 

Dbanie o siebie nawzajem

Przed pandemią przestrzeganie norm BHP było dla nas priorytetem, dlatego teraz w tej nowej rzeczywistości zostały one jeszcze bardziej zaostrzone. Nasi pracownicy wyposażeni są we wszystkie wymagane środki ochrony. Dobrze wiem, że dbając o ich bezpieczeństwo i komfort pracy dbamy także o naszych klientów i jakość naszych usług.

Świadomość pracowników biurowych

Dużo mówimy o szkoleniach i świadomości naszych pracowników, ale chcielibyśmy zwrócić także uwagę na odpowiedzialne podejście i odpowiedni poziom wiedzy osób, które pracują w danych obiektach. Będziemy bardzo zachęcać pracodawców do organizacji szkoleń i pogadanek na tematy bezpieczeństwa dla swoich pracowników. Wyrobienie odpowiednich nawyków sanitarnych, zachowanie higieny nie tylko rąk, ale także biurek uważamy za obowiązek każdej osoby przebywającej w danej przestrzeni. 


[1] Koalicji Bezpieczni w Pracy „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2020. Wpływ pandemii koronawirusa na polski rynek pracy”

Tagi:
Szukasz sumiennej firmy sprzątającej?
Właśnie ją znalazłeś!
Wyceń Sprzątanie
Sprawdź inne wpisy:
2024-06-03
Jak uzyskać ulgę na PFRON?
Przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 25 osób są zobowiązane do płacenia składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - PFRON. Składki te stanowią znaczny koszt, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz legalnie i łatwo oszczędzić na składkach na PFRON. Czym jest PFRON? PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest […]
Czytaj dalej >
2024-04-16
Czy warto zlecić sprzątanie w biurze firmie sprzątającej?
Utrzymanie biura w należytej czystości jest ważne dla komfortu i efektywności pracy personelu. Regularne sprzątanie może też uchronić drukarki, komputery i inne sprzęty wykorzystywane na co dzień przed spadkiem wydajności spowodowanym zaleganiem kurzu. Schludna i uporządkowana przestrzeń biurowa to także wizytówka firmy, przekonująca klientów o dobrym zorganizowaniu zespołu i jego działań. Powodów, dla których należy […]
Czytaj dalej >
2024-03-27
Jak działa firma sprzątająca?
Firma sprzątająca powinna działać tak żeby każdy klient był zadowolony z jej usług, a  pomieszczenia, biurowce, hale przemysłowe czy magazyny były wyczyszczone, posprzątane według wymogów klienta, a także obowiązujących standardów.   Ale zanim klient będzie mógł ocenić efekt pracy firmy sprzątającej, którą zatrudnił musi ją wybrać, przejść przez cały proces poszukiwania, sprawdzania i rozmów z firmami, które świadczą usługi sprzątające. […]
Czytaj dalej >
2021-03-08
Co wpływa na cenę usługi utrzymania czystości?
Na korzystanie z usług profesjonalnych firm sprzątających decydują się klienci z różnych branż – od przemysłu ciężkiego po służbę zdrowia. Fachowcy utrzymują czystość w biurach, magazynach, halach produkcyjnych czy placówkach handlowych, a to tylko część z obsługiwanych przez nich obiektów. Zakres wykonywanych prac może być naprawdę szeroki, a zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej daje wiele korzyści […]
Czytaj dalej >
Wyceń Sprzątanie!
Copyright © 2021 Czysty Efekt
crossmenuarrow-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram