Posadzki przemysłowe – oczko w głowie Twojej ekipy sprzątającej

Rozmawiając o kompleksowej ofercie sprzątania hal czy magazynów warto poruszyć temat posadzek przemysłowych, bo to one są narażone na największe zabrudzenia. To przecież podłogi są najbardziej eksploatowaną częścią zarówno w domach jak i w budynkach przemysłowych; poruszają się po nich maszyny, stoją ciężkie regały, wylewają się różnego rodzaju ciecze. 

Zabrudzona posadzka to nie jedynie kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa pracowników i jakości wykonywanych przez nich zadań, 

Posadzka przemysłowa musi utrzymać wielotonowe obciążenia, a także dać sobie radę z intensywnym użytkowaniem przez ludzi, dlatego w halach i magazynach przemysłowych najczęściej wykonana będzie z betonu bądź żywicy, które są odporne na ścieranie, ciężary czy uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.

Regularne mycie 

Podłogi przemysłowe szybko się brudzą, dlatego doprowadzenie takich posadzek do nieskazitelnej czystości jest bardzo trudne. Czy jest na to sposób? Tak – regularność. Systematyczne dbanie o takie podłogi pozwala na szybkie usuwanie jeszcze świeżych zabrudzeń, dlatego warto takie prace wpisać w harmonogram swojej ekipy sprzątającej lub regularnie zlecać je profesjonalnym ekipom od usług specjalistycznych. 

Środki czyszczące 

Przygotowując się do mycia posadzki przemysłowej ważny jest wybór chemii, której użyjemy. Zawsze powinny to być profesjonalne preparaty przeznaczone do konkretnej powierzchni. Takie środki muszą jednocześnie skutecznie zmyć zabrudzenia i nie naruszyć struktury powierzchni. Podczas rozmowy z firmą, która ma zająć się czyszczeniem podłogi przemysłowej pamiętaj o tym, aby poinformować personel o rodzaju podłogi, która znajduje się w Twoim obiekcie. Mycie posadzek przemysłowych powinno być zawsze dostosowane do ich rodzaju. W większości przypadków będzie to beton, ale coraz częściej stosuje się alternatywne rozwiązania jak np. posadzki żywiczne. 

Zamiatanie, mycie, impregnacja

Posadzki przemysłowe są narażone na różne zanieczyszczenia, dlatego dobrze jest sprzątać je etapowo. 

Najpierw pozbądźmy się piasku, drobnych kamyczków czy kurzu – do tego warto użyć zamiatarek, które zbiorą zabrudzenia każdego typu zarówno odpadów stałych jak i pyłów. Zamiatarki są maszynami o wysokiej wydajności z możliwością wymiany szczotek i filtrów.

Po pierwszym etapie można przejść do dokładnego mycia na mokro i osuszania podłogi. Tutaj ekipy sprzątające głównie użyją szorowarki lub automatu szorującą-zbierającego. Posiadają głowice szorujące ze szczotkami, które są wykonane z różnych materiałów. 

Co na koniec? Warto zastanowić się nad impregnacją takiej betonowej podłogi. Nie tylko poprawi się wygląd posadzki, ale przede wszystkim wpłynie to na jakość użytkowania podłogi no i oczywiście na jej żywotność (zabezpieczy podłogę przed nadmiernym ścieraniem się). Tutaj konieczna jest jednak konsultacja z dostawcą podłóg, ponieważ impregnat może zmieniać wymaganą szorstkość podłogi. 

Powierzchnie przemysłowe tak mocno użytkowane wymagają szczególnej pielęgnacji i utrzymania w czystości. Warto zatrudniając firmę sprzątającą mieć to na uwadze i szczególnie uczulić na to personel sprzątający, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy powinien odpowiednio dobrać środki czyszczące i maszyny najlepiej radzące sobie z danymi zabrudzeniami. 

Udostępnij
Several workers washing windows in the office building
Preview post
Usługi specjalistyczne, kiedy warto się nimi zainteresować?
Next post
Pocovidowa rzeczywistość biurowa, jaka będzie?