Usługi specjalistyczne, kiedy warto się nimi zainteresować?

Przeglądając strony internetowe firm zajmujących się sprzątaniem często przewija się hasło usługi specjalistyczne bądź usługi jednorazoweCo to oznacza? I jaka oferta się pod tym kryje? 

Prace, które chowają się pod hasłem usług specjalistycznych, a które zazwyczaj oferują już większe firmy sprzątające jest bardzo dużo. Od regularnego sprzątania różnią się tym, że wykonywane są raz na jakiś czas, a na ich realizację nie podpisywana jest długoterminowa umowa. Są to usługi mocno charakterystyczne i nie zalicza się ich do podstawowej umowy sprzątania biur, magazynów czy hal produkcyjnych. Zakres takich prac najlepiej omówić z opiekunek klienta lub handlowcem, który doradzi i dobierze najlepsze i najbardziej efektywne działania czy rodzaj technologii dla konkretnej branży.

Wyszkolony zespół do zadań specjalnych

Do prac specjalistycznych zatrudniana jest wyspecjalizowana ekipa, która posiada odpowiednie kwalifikacje np. do prac wysokościowych, w strefach zagrożonych wybuchem czy z niebezpiecznymi materiałami. Są to też osoby umiejące obsługiwać bardziej skomplikowane maszyny potrzebne przy konkretnych pracach jednorazowych. 

W Czystym Efekcie mocno dbamy o to, żeby członkowie naszych ekip regularnie pogłębiali swoją wiedzę, odnawiali szkolenia i mieli zawsze aktualne certyfikaty pozwalające na wykonywanie danych zadań. 

Każdy zespół wykonujący prace specjalistyczne jest wyposażony w sprzęt najwyższej jakości w skład, którego wchodzą: automat szorująco-zbierający z operatorem siedzącym, który idealnie nadaje się do czyszczenia posadzek w halach przemysłowych o wysokim stopniu zabrudzenia. Nasz personel zawsze będzie miała ze sobą także szorowarkę jednotarczową, myjkę spalinową gorącowodną do mycia hal czy elewacji, a także głowicę do mycia kostki brukowej i zamiatarkę przemysłową, którą można użyć do zamiecenia 40 000 m2 magazynu. 

Ekipy zajmujące się usługami specjalistycznymi w Czystym Efekcie pracują na terenie całej Polski i są w stanie dojechać w każdy zakątek naszego kraju.

Co wchodzi w skład prac specjalistycznych? 

Kiedy powinniśmy kliknąć na stronie firmy sprzątającej w zakładkę usługi specjalistyczne i gdzie ją najczęściej można znaleźć? 

Na stronie Czystego Efektu w głównym menu najedź na zakładkę Usługirozwinie się lista z naszą ofertą. Usługi specjalistyczne znajdziesz na samym dole jako szóstą pozycję – kliknij, a zostaniesz przeniesiony do strony dedykowanej, gdzie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje i dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za ten rodzaj prac.

Do prac specjalistycznych w naszej firmie należą:

 • Zajmowanie się halami magazynowymi lub przemysłowymi, a w szczególności czyszczenie i mycie posadzek, ścian, maszyn, instalacji, wentylacji, sufitów czy linii produkcyjnych
 • Mycie ciśnieniowe infrastruktury
 • Ultrawysokim ciśnieniem możemy zrywać beton czy odsłaniać zbrojenie
 • Mycie elewacji (okien, fasad szklanych, a nawet usuwanie glonów i alg)
 • Czyszczenie (mycie) wysokościowe; wewnątrz i na zewnątrz budynku
 • Usuwanie pyłów, odkurzanie – także ze stref zagrożonych wybuchem (EX)
 • Mycie parkingów i kostek brukowych – nasza ekipa zajmuje się tym kompleksowo (parkingi podziemne, wielopoziomowe, wielkopowierzchniowe)
 • Mycie infrastruktury miejskiej w tym mycie placów i pomników
 • Specjalistyczne czyszczenie takie jak piaskowanie, hydropiaskowanie czy sodowanie. Czysty Efekt posiada wymagany sprzęt, a zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników podczas tych prac są dla nas najważniejsze, dlatego zawsze pracują w pełnym, chroniącym ich stroju, który spełnia wszystkie wymogi BHP
 • Dezynfekcja pomieszczeń poprzez zamgławianie bądź ozonowanie
 • Usuwanie graffiti
 • Zabezpieczenie przed graffiti (antygraffiti)

Usługi specjalistyczne to szeroki wachlarz prac, które mają w swojej ofercie firmy sprzątające. Podczas wybierania partnera, który przeprowadzi takie prace warto dowiedzieć się jak przeszkoleni są członkowie zespołu, jakiego sprzętu używają i czy dotrą w każdy zakątek Polski. 

Udostępnij
uslugi sprzatajace
Preview post
Co należy do obowiązków firmy sprzątającej?
Next post
Posadzki przemysłowe – oczko w głowie Twojej ekipy sprzątającej
Interior of large distribution warehouse with shelves stacked with palettes and goods ready for the market.