Usuwanie graffiti – stawiamy na nowe technologie

Graffiti – „obrazy, rysunki, podpisy najczęściej malowane sprayem”[1],  dla niektórych to sztuka, inni z kolei postrzegają je jako akt wandalizmu szczególnie to graffiti, które umieszczane jest w przestrzeni publicznej na murach, budynkach czy blokach mieszkalnych. 

Usuwanie graffiti w Czystym Efekcie zaliczane jest do usług specjalistycznych, czyli takich które wykonujemy w całej Polsce przez wyszkoloną do tego ekipę ze specjalistycznym sprzętem. W zależności od tego na jakiej powierzchni namalowano graffiti, ile trzeba go usunąć, nasz personel dobiera środki oraz metodę. Przedstawiamy trzy podstawowe sposoby, które polecamy naszym klientom do usuwania graffiti. 

Metoda chemiczno-ciśnieniowa

Używając środków chemicznych zawsze trzeba być ostrożnym. Ich dobieranie powinno opierać się na wiedzy o danym produkcie, jego dozowaniu i co najważniejsze trzeba pamiętać o ochronie osobistej. 

Nasza ekipa najpierw nakłada odpowiedni środek na graffiti, a potem usuwa je gorącą wodą pod dużym ciśnieniem. Do tego działania używamy myjek ciśnieniowych gorącowodnych. Metoda możliwa do stosowania na tynkach cienkowarstwowych.

Metoda Tornado

Tornado ACS to specjalistyczna maszyna przeznaczona do usuwania graffiti. Technologia użyta w urządzeniu jest w pełni ekologiczna i nieszkodliwa dla środowiska. Maszyna pracuje na zasadzie obiegu zamkniętego, dlatego polecana jest także do wykorzystywania wewnątrz pomieszczeń. Urządzenie nie jest głośne, stopień hałasu można porównać do domowego odkurzacza, dzięki czemu może być używane do prac w miejscach publicznych czy biurach podczas obecności pracowników. 

Metoda Torbo

Tutaj do usunięcia graffiti używamy hydropiaskarki, która wykorzystuje ścierniwo, wodę oraz ciśnienie. Każdy z tych elementów mamy możliwość kontrolować i regulować niezależnie. Dlatego w zależności od powierzchni, rodzaju graffiti możemy uderzyć w powierzchnię mocno lub jeżeli jest taka potrzeba bardzo lekko, nie powodując żadnych uszkodzeń. 

Metoda Ibix

Wykorzystuje bardzo precyzyjną piaskarkę suchą bądź mokrą do pracy przy najdelikatniejszych powierzchniach jak zabytkowe mury, płaskorzeźby, drewno, kamień, cegła. Ta metoda jest akceptowalna nawet przez najbardziej wymagających konserwatorów zabytków.

Dzięki tej metodzie możliwe jest usunięcie zabrudzeń z praktycznie każdej powierzchni, takiej jak:

  • klinkier, cegła, 
  • tynki (akrylowe, sylikonowe, mineralne), 
  • elementy betonowe, 
  • kamień naturalny (np. marmur, piaskowiec, granit wapień), 
  • powierzchnie ceramiczne, 
  • drewno, 
  • tworzywa sztuczne, 
  • metal

[1] wikipedia

Udostępnij
Preview post
Pocovidowa rzeczywistość biurowa, jaka będzie?
Next post
Kultowe miejsce w Krakowie zmieniane przez ekipę Czystego Efektu
pattern case study v2