Wyceń Sprzątanie!
Home Blog Porady Czy warto zlecić sprzątanie w biurze firmie sprzątającej?

Czy warto zlecić sprzątanie w biurze firmie sprzątającej?

Kiedy i w jakich okolicznościach opłaca się zlecić sprzątanie firmie sprzątającej?

Utrzymanie biura w należytej czystości jest ważne dla komfortu i efektywności pracy personelu. Regularne sprzątanie może też uchronić drukarki, komputery i inne sprzęty wykorzystywane na co dzień przed spadkiem wydajności spowodowanym zaleganiem kurzu. Schludna i uporządkowana przestrzeń biurowa to także wizytówka firmy, przekonująca klientów o dobrym zorganizowaniu zespołu i jego działań.

Powodów, dla których należy dbać o czystość w miejscu związanym z prowadzonym biznesem, jest znacznie więcej i chyba nikogo nie trzeba przekonywać o ich znaczeniu. Z perspektywy kadry zarządzającej ważniejsze wydaje się nie tyle utwierdzenie się w fakcie, że biura warto regularnie sprzątać, ile poszukiwanie sposobów na to, jak robić to wydajniej, skuteczniej i taniej. Rozwiązaniem, które zyskuje coraz większe grono zwolenników, jest zlecanie utrzymania czystości w przestrzeniach biurowych firmom sprzątającym. Za skorzystaniem z usług profesjonalistów przemawia kilka istotnych argumentów.

Redukcja kosztów i kadr

Bez względu na to, jak bardzo rozbudowana jest oferta i możliwości firmy sprzątającej, często kluczowym czynnikiem decydującym o chęci podjęcia współpracy jest cena. Wielu dyrektorów i kierowników przedsiębiorstw zastanawia się, czy skorzystanie z usług firmy sprzątającej będzie dla nich opłacalne. W rzeczywistości usługi tego typu są zdecydowanie tańsze niż utworzenie osobnego etatu dla osoby zajmującej się sprzątaniem w firmie. Przedsiębiorstwo nie ponosi kosztów, jakie wiążą się ze składkami ZUS, urlopami czy zwolnieniami lekarskimi. Zarządcy i managerowie nie muszą też martwić się dopełnianiem formalności związanych z tymi świadczeniami.

Na zredukowanie kosztów sprzątania w biurze poprzez zlecenie utrzymania czystości specjalistom wpływa również fakt, że profesjonalne firmy sprzątające stosują sprawdzone, doskonalone przez lata metody sprzątania oraz chemię najlepiej dostosowaną do usuwania konkretnego rodzaju zabrudzeń. To wszystko sprawia, że w tym samym czasie (i nie wydając dodatkowych środków) można osiągnąć znacznie lepsze rezultaty i wyczyścić jeszcze więcej powierzchni.

Obniżenie wydatków związanych ze sprzątaniem biur jest możliwe również z powodu dostępności odpisu na PFRON, nawet w wysokości 35%. Firmy zatrudniają osoby z orzeczoną niepełnosprawnością. Aktywizują w ten sposób wspomnianą grupę zawodowo. Praktyka ważna dla wyrównania szans osób niepełnosprawnych na rynku nie obniża w żaden sposób jakości świadczonych usług. Pozwala za to firmom sprzątającym na udzielanie swoim klientom ulg w zakresie składek PFRON, obowiązujących zakłady pracy zatrudniające więcej niż 25 pracowników. Współpracując z takim usługodawcą, przedsiębiorstwo może więc obniżyć wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dopasowanie kosztu usługi do indywidualnych potrzeb

Miesięczny koszt, jaki trzeba przeznaczyć na opłacenie wyspecjalizowanej firmy sprzątającej, uzależniony jest od zakresu zleconych obowiązków, częstotliwości ich wykonywania, metrażu biura oraz czasu, jaki trzeba przeznaczyć, aby utrzymać pomieszczenia w należytej czystości. Warto pamiętać, że to zarządca podejmujący współpracę z firmą sprzątającą decyduje o tym, w jakich dniach tygodnia oraz w jakim wymiarze czasowym biuro będzie przywracane do porządku przez specjalistów. W ten sposób określa również, ile pieniędzy chce przeznaczyć na utrzymanie czystości. Ułatwi to kadrze zarządzającej zabudżetowanie nabywanej usługi.

Zakres działań dostosowany do godzin pracy i specyfiki prowadzonego biznesu

Pory sprzątania biura i liczbę wykonywanych czynności można dokładnie dopasować do sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa, a nawet do szczególnego charakteru jego konkretnych oddziałów. Prace mogą być wykonywane w dzień lub w godzinach nocnych, o określonych porach, dniach albo codziennie. Sprzątanie odbywa się w formie jednorazowej albo cyklicznej – wiele zależy od potrzeb i preferencji zlecającego. Wspomniana elastyczność usług firm sprzątających, a także fakt, że grafik prac porządkowych będzie spójny z charakterystyką działalności i nie zakłóci jej funkcjonowania, to niewątpliwy atut.

Outsourcing dający możliwość skupienia się na najważniejszych zadaniach

Zlecając sprzątanie firmie zewnętrznej, zarówno kadra zarządzająca, jak i pracownicy odpowiedzialni za administrację i czystość w biurze, zyskują większą ilość czasu. Dzięki temu mogą zająć się tym, co najistotniejsze dla prowadzonego biznesu. Nie muszą już martwić się poszukiwaniem zastępstwa dla pani sprzątającej, która jest na zwolnieniu ani poświęcać uwagi kupowaniu zapasów środków czystości, materiałów higienicznych, mopów i innych sprzętów, usprawniających, co prawda, funkcjonowanie biura, ale nieważnych dla rozwoju firmy i przynoszenia zysków. Przekazanie obowiązków związanych z utrzymaniem czystości profesjonalistom pozwala skupić się na istotniejszych zadaniach i zwiększyć produktywność pracy. Firmy sprzątające dysponują dużym zapleczem personalnym, zawsze znajdzie się zastępstwo dla nieobecnego członka zespołu, dlatego można mieć pewność, że zadania zostaną wykonane terminowo i przez osobę dokładnie poinstruowaną o szczegółach zlecenia.

Efektywniejsze sprzątanie, wysoki poziom usług i profesjonalne doradztwo

Specjaliści od sprzątania dysponują specjalistycznymi środkami czystości i urządzeniami czyszczącymi dopasowanymi do warunków panujących w biurowcach. Z tego powodu wykonują powierzone obowiązki szybciej, skuteczniej i dokładniej. Stosowana profesjonalna chemia gwarantuje nie tylko wysoki stopień higieny w sprzątanych pomieszczeniach, ale też bezpieczeństwo dla osób mających styczność z zawartymi w niej substancjami. Używane środki czystości są atestowane i nie szkodzą środowisku naturalnemu. Przed przystąpieniem do prac, firma sprzątająca ustala z zarządcą biura wszystkie szczegóły dotyczące usługi, w tym zakres zadań i porę ich wykonywania. Na podstawie przekazanych informacji tworzony jest grafik, nad którego rzetelną i terminową realizacją czuwa opiekun klienta lub kontroler jakości. Ponadto firmy chętnie doradzają, jakie prace należy wykonać, aby czyszczone powierzchnie spełniały wymogi higieniczne i prezentowały się estetycznie, sprzyjając celom wizerunkowym.

Podsumowanie – czy warto zlecić sprzątanie w biurze firmie zewnętrznej?

Korzystanie z usług firm sprzątających pozwala na korzystne dla finansów przedsiębiorstwa redukcje kadrowo-płacowe. Umożliwia też obniżenie kosztów poprzez bycie objętym ulgą dotyczącą składek PFRON. Na tym nie kończą się jednak oszczędności. Koszt i zakres usługi uda się dostosować do indywidualnych potrzeb i specyfiki prowadzonej działalności. Zlecając codzienne sprzątanie w biurze firmie sprzątającej, można zaoszczędzić również czas, który uda się wykorzystać bardziej produktywnie. Przekazanie zadań związanych z utrzymaniem czystości i zaopatrzeniem w artykuły higieniczne daje szansę skupić się na sprawach priorytetowych dla biznesu. Personel sprzątający stosuje sprawdzone metody oraz specjalistyczne środki i sprzęty czyszczące, dlatego pracuje sprawniej i z należytą dbałością o higienę i estetykę. Nad jakością realizacji usługi czuwają specjaliści, troszcząc się o terminowość i spełnienie wymagań klientów.

To wszystko sprawia, że warto zdecydować się na usługi firmy sprzątającej i powierzyć jej utrzymanie czystości w biurze. Z pewnością takie rozwiązanie będzie służyć funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i komfortowym warunkom pracy stwarzanym personelowi.

Tagi:
Szukasz sumiennej firmy sprzątającej?
Właśnie ją znalazłeś!
Wyceń Sprzątanie
Sprawdź inne wpisy:
2024-06-03
Jak uzyskać ulgę na PFRON?
Przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 25 osób są zobowiązane do płacenia składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - PFRON. Składki te stanowią znaczny koszt, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz legalnie i łatwo oszczędzić na składkach na PFRON. Czym jest PFRON? PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest […]
Czytaj dalej >
2024-03-27
Jak działa firma sprzątająca?
Firma sprzątająca powinna działać tak żeby każdy klient był zadowolony z jej usług, a  pomieszczenia, biurowce, hale przemysłowe czy magazyny były wyczyszczone, posprzątane według wymogów klienta, a także obowiązujących standardów.   Ale zanim klient będzie mógł ocenić efekt pracy firmy sprzątającej, którą zatrudnił musi ją wybrać, przejść przez cały proces poszukiwania, sprawdzania i rozmów z firmami, które świadczą usługi sprzątające. […]
Czytaj dalej >
2021-07-27
Pocovidowa rzeczywistość biurowa, jaka będzie?
Powoli zaczynamy być świadkami powrotu do życia i rzeczywistości sprzed pandemii COVID-19. Restauracje, muzea, kina, wszystko jeszcze bardzo ostrożnie i z zachowaniem wymogów higienicznych, ale zaczyna się otwierać.  Praca z domu nie taka popularna Podczas pandemii jako jedne z pierwszych zostały zamknięte biura, a pracowników kierowano na home office czyli pracę z domu. Przed wybuchem […]
Czytaj dalej >
2021-03-08
Co wpływa na cenę usługi utrzymania czystości?
Na korzystanie z usług profesjonalnych firm sprzątających decydują się klienci z różnych branż – od przemysłu ciężkiego po służbę zdrowia. Fachowcy utrzymują czystość w biurach, magazynach, halach produkcyjnych czy placówkach handlowych, a to tylko część z obsługiwanych przez nich obiektów. Zakres wykonywanych prac może być naprawdę szeroki, a zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej daje wiele korzyści […]
Czytaj dalej >
Wyceń Sprzątanie!
Copyright © 2024 Czysty Efekt
crossmenuarrow-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram