Wyceń Sprzątanie!
Home Blog Porady Jak działa firma sprzątająca?

Jak działa firma sprzątająca?

Poznaj szczegóły działania firmy sprzątającej

Firma sprzątająca powinna działać tak żeby każdy klient był zadowolony z jej usług, a  pomieszczenia, biurowce, hale przemysłowe czy magazyny były wyczyszczone, posprzątane według wymogów klienta, a także obowiązujących standardów.  

Ale zanim klient będzie mógł ocenić efekt pracy firmy sprzątającej, którą zatrudnił musi ją wybrać, przejść przez cały proces poszukiwania, sprawdzania i rozmów z firmami, które świadczą usługi sprzątające.

Szukanie firmy sprzątającej w dzisiejszych czasach jest bardzo proste. Wystarczy włączyć przeglądarkę wpisać „firma sprzątająca np. Kraków” i pojawia się kilka stron firm, które oferują swoje usługi sprzątania. Teraz tylko weryfikacja strony internetowej, czy jest zbudowana profesjonalnie, sprawdzenie czym firma się zajmuje, czy ich oferta pokrywa się z tym czego szuka klient i można dzwonić lub wysyłać maila z zapytaniem. 

Szukasz firmy sprzątającej? Zobacz, dla jakich branż sprzątamy

firma sprzątająca

Jak najlepiej komunikować się z firmą sprzątającą?

W pierwszym etapie, czyli kiedy chcą Państwo zapytać o ofertę, najlepiej będzie wysłać wiadomość mailową podając jak najwięcej szczegółów dotyczących charakteru zlecenia, w tym: lokalizację obiektu, który ma być sprzątany, jego wielkość, ilość pomieszczeń czy częstotliwość sprzątania (może to być usługa jednorazowa, cykliczna, bądź sprzątanie poremontowe). Takie informacje są niezbędne do przygotowania cennika usług sprzątających. 

Po podaniu tych wszystkich informacji, najpewniej skontaktuje się z Państwem regionalny doradca klienta, który dopyta jeszcze o szczegóły zlecenia i umówi się na wizję lokalną. 

Wizja lokalna w naszej branży jest bardzo ważna, gdyż to podczas niej pracownik jest w stanie realnie oszacować ilość pracy jaka powinna być wykonana na danym obiekcie, zasugeruje zakres obowiązków oraz przedstawi potencjalnie wykorzystywane narzędzia.

Często, podczas takich rozmów z zarządcą budynku czy osobą odpowiedzialną w firmie za wybranie firmy sprzątającej, pojawiają się nowe informacje i potrzeby. Każda firma świadcząca usługi czystościowe chce, żeby klient jej zaufał i wziął pod uwagę rekomendacje, a najlepszy obraz tego co trzeba, można i jak najlepiej to zrobić jest właśnie podczas spotkania w miejscu, w którym ma zacząć działać serwis sprzątający.

Sprawdź jakie pytania najczęściej zadają nam klienci jeżeli chodzi o naszą usługę sprzątania.

Firma sprzątająca cennik - dlaczego to takie trudne?

W zapytaniach od Klientów często pojawia się prośba o cennik świadczonych usług sprzątających- tzw. widełki. Niestety - nie dostają na nie odpowiedzi. Na taką wycenę usług sprzątających składa się wiele czynników:

  • rodzaj i kubatura budynków,
  • metraż,
  • częstotliwość,
  • optymalny wymiar etatów dla serwisu sprzątającego, potrzebnego w miejscu pracy.

Dopiero po wizycie w budynku czy szczegółowej rozmowie z osobą odpowiedzialną za rekrutację firmy sprzątającej oraz poznaniu całej specyfiki zlecenia, można zaproponować rzetelną i rynkową wycenę. 

Co zawiera podstawowa oferta firmy sprzątającej?

Świadcząc usługi czystościowe dla danego obiektu, obojętne czy są to biurowce, hale magazynowe czy przemysłowe, kompleksowość usług jest już standardem. Zapewnienie środków czystości i wiedzy jak je dozować i do jakich materiałów wykorzystać to zadanie każdej profesjonalnej ekipy sprzątającej. Dodatkowo firmy oferują np. raz w roku w cenie kontraktu pranie wykładzin czy mycie okien. 

Firmy świadcząc usługi sprzątające często dbają także o zaopatrzenie obiektów w artykuły higieniczne (papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyny do dezynfekcji, odświeżacze, itp.) Wtedy ekipa sprzątająca na bieżąco monitoruje stan tych środków higienicznych w toaletach, kuchniach czy pomieszczeniach wspólnych i szybko reaguje, jeżeli któryś z nich się kończy.

Natychmiastowe zastępstwo pracownika, ulga PFRON i nierotująca kadra, przekonaj się, co jeszcze kryje się pod hasłem staramy się bardziej…

Wybrałem firmę sprzątającą i co dalej…

Jeżeli klient zdecydował się na usługi już konkretnej firmy sprzątające, podpisał kontrakt, wtedy pałeczkę przejmuje koordynator kontraktu, który będzie bezpośrednio przed klientem odpowiedzialny za pracę dedykowanej ekipy sprzątającej. To z nim ustalany jest harmonogram prac, dobierane odpowiednie środki i maszyny. To on wprowadza swój zespół sprzątający do obiektu, wytłumaczy zasady panujące w danej organizacji oraz przedstawi wymogi klienta. 

To właśnie z koordynatorem kontraktu klient kontaktuje się w pierwszej kolejności. Jeżeli pojawiają się jakieś zastrzeżenia do pracy personelu, to właśnie on jest odpowiedzialny za to, aby poprawić jakość i zadbać o jak najmniej pojawiających się problemów w przyszłości.

Szukasz sumiennej firmy sprzątającej?
Właśnie ją znalazłeś!
Wyceń Sprzątanie
Sprawdź inne wpisy:
2024-06-03
Jak uzyskać ulgę na PFRON?
Przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 25 osób są zobowiązane do płacenia składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - PFRON. Składki te stanowią znaczny koszt, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz legalnie i łatwo oszczędzić na składkach na PFRON. Czym jest PFRON? PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest […]
Czytaj dalej >
2024-04-16
Czy warto zlecić sprzątanie w biurze firmie sprzątającej?
Utrzymanie biura w należytej czystości jest ważne dla komfortu i efektywności pracy personelu. Regularne sprzątanie może też uchronić drukarki, komputery i inne sprzęty wykorzystywane na co dzień przed spadkiem wydajności spowodowanym zaleganiem kurzu. Schludna i uporządkowana przestrzeń biurowa to także wizytówka firmy, przekonująca klientów o dobrym zorganizowaniu zespołu i jego działań. Powodów, dla których należy […]
Czytaj dalej >
2021-07-27
Pocovidowa rzeczywistość biurowa, jaka będzie?
Powoli zaczynamy być świadkami powrotu do życia i rzeczywistości sprzed pandemii COVID-19. Restauracje, muzea, kina, wszystko jeszcze bardzo ostrożnie i z zachowaniem wymogów higienicznych, ale zaczyna się otwierać.  Praca z domu nie taka popularna Podczas pandemii jako jedne z pierwszych zostały zamknięte biura, a pracowników kierowano na home office czyli pracę z domu. Przed wybuchem […]
Czytaj dalej >
2021-03-08
Co wpływa na cenę usługi utrzymania czystości?
Na korzystanie z usług profesjonalnych firm sprzątających decydują się klienci z różnych branż – od przemysłu ciężkiego po służbę zdrowia. Fachowcy utrzymują czystość w biurach, magazynach, halach produkcyjnych czy placówkach handlowych, a to tylko część z obsługiwanych przez nich obiektów. Zakres wykonywanych prac może być naprawdę szeroki, a zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej daje wiele korzyści […]
Czytaj dalej >
Wyceń Sprzątanie!
Copyright © 2024 Czysty Efekt
crossmenuarrow-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram